Home | About | Contact

Логінатака

Автор Ерік С. Реймонд оформив свою статтю у вигляді діалогу між знавцем Unix і недосвідченим користувачем, який ведеться середньовічною англійською. Гуру розкриває новачку таємниці досягнення майстерності в Unix, радить освітні джерела, якими слід користуватися, і розповідає про практичні навички, які потрібно опанувати, тощо.

Що таке OTP?

У цій статті Фредерік Тротьє-Геберт знайомить своїх читачів із платформою ОТР, що розшифровується як Open Telecom Platform (відкрита телекомунікаційна платформа), хоча наразі її робота не зовсім пов’язана з телекомунікаціями. Якщо половина заслуг мови програмування Erlang полягає в її паралельності та розподілі, а інша половина – в можливості обробки помилок, то платформа OTP є третьою половиною успіху. Інфраструктура OTP – це також набір модулів і стандартів, призначених допомогти в розробці програм.

Життя Гарріет Табман

Життя Гарріет Табман було пам’ятником мужності та рішучості, що і зараз продовжує привертати увагу під час вивчення американської історії. Народжена в рабстві у штаті Меріленд, Гарріет Табман здобула волю не лише для себе, а й для мільйонів інших підневільних людей. Після втечі до Канади жінка працювала провідником «підземної залізниці», брала участь у Громадянській війні як санітарка та розвідник, а після її завершення займалася благодійністю в будинку для літніх людей, який заснувала на власні кошти.

Формати плівок: дивовижні можливості для колекцій

Сторіччя кінематографії пов’язують із прийняттям одного стандартного формату. Враховуючи радикальні зміни кінообладнання протягом століття, можна вважати маленьким дивом той факт, що 35 мм – усе ще загальноприйнятий розмір плівки. Якби з плівкою відбулося те, що з відео (постійні зміни системи), то прогрес би значно затримався. У великій мірі ми завдячуємо встановленим форматом Томасу Едісону та іншим винахідникам, про яких іде мова в наведеній статті.

Гормон росту (соматотропін)

Гормон росту – це білковий гормон, що складається приблизно зі 190 амінокислот, які синтезуються та секретуються соматотрофними клітинами в передньому відділі гіпофізу. Це головний елемент керування кількома складними фізіологічними процесами, включно з розвитком і метаболізмом, що чинить безпосередню й опосередковану дію на організм. Окрім того, гормон росту викликає значний інтерес як ліки для людей і тварин.

Соціобіологія

З тих пір, коли Дарвін висунув свою теорію еволюції, люди (враховуючи самого Дарвіна) розмірковують над тим, яким чином еволюція могла вплинути на соціальну поведінку (а також почуття, ставлення тощо).  Зрештою, якщо зовнішній вигляд наших тіл і виконання ними ролі біологічних істот можуть бути зрозуміліші крізь призму еволюції, то чому цього не можна сказати про те, що ми робимо з цими тілами? Ентомолог E. O. Уілсон першим сформулював ідею про те, що еволюція зумовлює соціальну поведінку, і назвав цю теорію соціобіологією.

Гарріет Росс Табман

 

У період рабовласництва у Сполучених Штатах Америки існувала так звана «підземна залізниця» – підземні шляхи, якими підневільні люди втікали від своїх хазяїв до штатів, що не підтримували рабовласницький устрій. У цій статті розповідається про довге та складне життя Арамінти Росс [Гарріет Табман], сміливої жінки, що доклала багатьох зусиль, щоб урятувати з рабства більше 300 осіб, а також була активною учасницею Громадянської війни.

Список розповідей

Сторінка містить перелік статей про колишніх рабів, а також короткий зміст історій життя цих людей, розказаних ними під час інтерв’ю. Цікаві, захоплюючі та сповнені суму оповіді висвітлюють повсякденні події життя підневільних людей на плантаціях і фермах хазяїв рабовласницької Америки.

Окситоцин

Окситоцин складається з дев'яти амінокислотних пептидів, синтезується в нейронах гіпоталамуса та транспортується вниз аксонами заднього гіпофізу, щоб виділитися у кров. Окрім того, цей гормон також секретується в мозку та кількох інших видах тканин. Основні наслідки впливу окситоцину: продукування молока; стимуляція скорочення гладких м’язів матки під час пологів і визначення материнської поведінки.

Харчування: хліб, пиво й усі корисні продукти

Основними продуктами харчування для простих стародавніх єгиптян були хліб і пиво, окрім яких заможні верстви населення могли дозволити собі овочі, м’ясо риби та птиці. Вирощування домашніх тварин із єдиною метою виробництва м’яса було (і залишається) дорогим. Рівень харчування пересічних фелахів ледве можна було назвати «адекватним», а в періоди неврожаю кукурудзи він був недостатнім, однак багатії вживали хліб, м’ясо, дичину, овочі, фрукти, вино та навіть солодощі.

`