Home | About | Contact

Карен Хорні (1885–1952)

 

Карен Хорні (1885–1952) – американський психоаналітик норвезько-датського походження. Ця жінка представляла наукові погляди неофрейдистів, розробила свою теорію особистості, що (серед іншого) вивчає теорію сексуальності, інстинктивну орієнтацію психоаналізу та його генетичну психологію.

Тундра

Слово «тундра» походить з фінської мови й означає «пустка» або «земля без дерев». Тундра є найпростішим біомом з огляду на видовий склад і ланцюги живлення. Представниками рослинного світу є лишайники, мохи, осокові, багатолітні трав’янисті рослини та низькорослі чагарники. Типовими є наземні й інші форми життя, що зберігають тепло. Необхідність протистояння суворим умовам тундри обумовлює розподіл фауни на види, що постійно перебувають у цій місцевості, та види, які мігрують.

Раціональний вибір і теорія стримування

У пошуках відповіді на запитання «Чому люди вдаються до девіантних і/або злочинних дій?» багато дослідників і членів суспільства почали зосереджуватися на елементі особистого вибору. Поняття особистого вибору зазвичай пов’язують із концепцією раціональності або раціонального вибору. Ці концепції теоретиками-класиками раннього періоду, такими як Чезаре Беккаріа та Джеремі Бентам, обумовлюються аналізом людської поведінки.

Острови Кука: наше минуле

У наведеній статті викладено історію відкриття островів Кука, описано доєвропейський, ранньоєвропейський, міссіонерський, британський, новозеландський періоди, а також епоху демократії. Жителі островів Кука вважалися найкращими моряками Тихого океану, подорожі яких залишали далеко позаду дослідницькі експедиції, якими так пишаються португальці, іспанці, британці, голландці та французи.

Паранормальні голоси

Історія налічує багато випадків повідомлень про голоси та звуки, які лунали на відстані від людей, які їх чули. Коли голоси лунали за менш драматичних, але серйозніших обставин, часто поряд із дітьми, таке явище називали «полтергейстом». Є велика кількість доказів існування цього явища. З померлими спілкувалися, використовуючи різні допоміжні засоби, а почуті голоси записували на плівку.

Тропічні савани

Термін «тропічні савани» або «трав’янисті пасовища» асоціюється із тропічним вологим і сухим кліматом (за класифікацією типів клімату Кеппена – Aw), однак загалом це поняття не позначає кліматичний клімакс. Зазвичай савани безперервно вкриті багаторічними травами, які в зрілому стані часто досягають висоти від 3 до 6 футів. У місцевостях, укритих саванною рослинністю, домінує тропічний вологий і сухий клімат. Ґрунти різняться залежно від ґрунтового горизонту й едафічних умов.

Історія японських механічних обчислювальних машин

У цій статті викладено історію та подано хронологію японських механічних обчислювальних машин, здебільшого ручного типу. Розглядаються періоди до появи перших обчислювальних машин у всьому світі та у Японії, період ранніх калькуляторів, арифмометрів Язу, Ніппона, Марузена, IDEAL тощо.

Социализация собак

Собакам, как и людям нужно общение. Социализация помогает щенку вести себя адекватно во взрослом возрасте и с людьми, и с другими собаками.

Парапсихологія та життя після смерті

Коли в 1882 р. було засновано Товариство психічних досліджень, великого значення набуло вивчення явищ і ситуацій, пов’язаних із життям людей після смерті. Результати цих досліджень постійно критикували науковці, які були незадоволені навіть тим, що психічне дослідження вважали науковим, однак вірування продовжувало існувати. Під впливом останніх досягнень, які пояснюють певні таємниці, академічна спільнота дійшла висновку, що згодом наука все пояснить.

Чому рабство було остаточно скасовано у Британській імперії?

У липні 1833 р. закон про скасування рабства у Британській імперії прийнято Палатою громад, а пізніше – Палатою лордів (1 серпня). Розгорнулася гаряча дискусія стосовно факторів, що сприяли успішному підписанню законопроекту. Серед них виокремлюють такі: зміна економічних інтересів, опір поневолених людей, реформа в парламенті, кампанії за скасування рабовласницького устрою тощо.

`