Home | About | Contact

Формати плівок: дивовижні можливості для колекцій

Original page: https://wichm.home.xs4all.nl/filmsize.html

Michael Rogge

 

ЗВЕДЕННЯ

Прагнення до стандартизації

Сторіччя кінематографії також пов’язують із прийняттям одного стандартного формату. Враховуючи радикальні зміни кінообладнання протягом століття, можна вважати маленьким дивом той факт, що 35 мм – усе ще загальноприйнятий розмір плівки. Якби з плівкою відбулося те, що з відео (постійні зміни системи), то прогрес би значно затримався.

У великій мірі ми завдячуємо встановленим форматом Едісону (див. фото) – насправді раніше 35 мм називали розміром Едісона.

Едісон

Клацніть піктограму, щоб відкрити уривок плівки Едісона Пустощі (1890 р.)

Уривок кінематографічної плівки Едісона від 18 червня1891 р. (клацніть)

У травні 1889 року Томас Едісон замовив камеру Кодак у компанії Істмен (Eastman Company) і, очевидно, був вражений використовуваною 70-міліметровою котушкою плівки. Після цього У.К.Л.Діксон із його лабораторії замовив котушку плівки шириною 1 3/8"(приблизно 35 мм) від компанії Істмен. Ця плівка була наполовину меншого розміру, ніж ті, що застосовувалися в камерах Кодак від компанії Істмен. Вона була призначена для нового типу кінетоскопа для переміщення зображень на смужці целюлоїдної плівки, що могла бачити лише одна людина за раз.

У березні 1895 року брати Люм’єр представили свій кінематограф, розрахований на плівку 35 мм, який також став предметом їхнього першого публічного показу 28 грудня того ж року. Їхній уривок плівки мав тільки одну дірку на кожному зображенні, а стрічка Едісона містила чотири прямокутні перфорації на кадр.

Навіть у ті часи вже існували кілька варіацій ширини:

Ле Пренс і його плівка

Плівка Складановського
Плівка Лум’єрів

70 мм плівка фільму про бій Корбетта і Фіцсіммонса

Після відокремлення від Едісона вищезгаданий Уільям Діксон використовував під час зйомки для компанії Мутоскоп і Байограф плівку розміром 2 3/4" (70 мм), щоб не порушувати патентні права Едісона. Оператори цієї компанії подорожували всією Європою та випускали документальні фільми з чудовою якістю зображення.
Широкий екран також довів свою доцільність для інших потреб. Натисніть, щоб відкрити зображення

В 1897 році було відзнято більше 10000 футів 63 мм плівки про відомий на той час боксерський бій між Корбеттом і Фіцсіммонсом.

Однією із проблем, що виникли, стала міцність основи кіноплівки. Оскільки плівка подається через плівковий канал ривками, то вона стає об’єктом високого напруження. Тому перфорації часто рвалися. Істмен усунув це слабке місце, подвоївши товщину нітратної основи, що, починаючи з 1896 року, стало стандартом для фільмпаків.

Read more