Home | About | Contact

Фотографії жуків (макрофотографія комах)

Original page: http://www.mplonsky.com/photo/article.htm

 

М. Плонскі (M. Plonsky)

Стаття про застосовні техніки.
Версія 1.32, 11-14-03. Авторські права на всю інформацію та зображення в цій статті належать М. Плонскі (All information and images in this article Copyright © 2002-7 M. Plonsky)

Вступ

Я професор (експериментальна психологія, не ентомологія). Я почав сканувати зображення ще в 1989 році для використання їх під час лекцій і виведення на екран перед аудиторією у класній кімнаті. Я придбав цифрову камеру у 2000 році для родинних фото та документування поведінки собаки. Камера була не настільки високого рівня, як мені хотілося б, зважаючи на повільне автофокусування й інші специфічні обмеження. Проте мені подобається цифрова техніка, оскільки вона дає змогу щось спробувати й одразу побачити результат. Карта пам’яті нагадує безперервний рулон плівки, який ніколи не закінчується. Враховуючи обставини мого життя, я схильний сприймати камеру як сканер, який я спрямовую.

Коли я вперше придбав камеру, мій (на той час) 5-річний син одного дня прийшов до мого офісу та запропонував сфотографувати жука, якого він помітив, що ми і зробили. Відповідно до моїх стандартів, знімок був гірший за жахливий, однак він дозволив нам роздивитися жука детальніше, ніж ми могли в реальному житті. Із цього все почалось, і це те, що захоплює мене в макрозйомці. Вона надає можливість роздивитися те, що у звичайному житті розгледіти не можна. Як учений я маю дуже допитливу натуру. Я продовжував фотографувати комах, отримував від цього задоволення, і моя камера підходила для зйомки досить добре. Також мені подобалося усвідомлювати, що, здобуваючи навички фотографа комах, я розвивався і як фотограф інших об’єктів (собак, сім’ї тощо.

Моїми вчителями з фотозйомки були фотофоруми й Інтернет (всесвітня мережа). Так, я особливо вдячний тим, хто щиро та конструктивно критикував мої роботи. Гадаю, я мрію про те, що колись мої фото з’являться в дитячих книжках або інших навчальних матеріалах.

Я пишу цю статтю тому, що, коли я публікую свої зображення на форумах, люди часто запитують мене, як я роблю знімки. Отже, я спробую розповісти про це. Не забувайте, що я лише невгамовний і допитливий аматор-самоук, який прагне експериментувати. Таким чином, акронім «YMMV» («Your Milage May Vary», що означає «ваша відстань у милях може відрізнятися») в Інтернеті підходить до мого випадку. Проте, сподіваюся, ця інформація буде для вас корисною та дозволить вам отримати більше задоволення від фотографування та створення зображень.


Філософія

Більшість комах я сфотографував у природному середовищі. Я не заморожую та нічим їх не бризкаю, не змащую клеєм і не прибиваю цвяхами. Іноді з метою створення кращого виду я змінюю положення кількох травинок або рослини. Ще рідше пробую перемістити комаху. У будь-якому випадку вони завжди залишаються живі та неушкоджені після фотозйомки.

Інколи я фотографую живих істот на будівлях (особливо на білих) або інших створених людиною конструкціях. Найбільше мені подобаються білі будівлі, оскільки я можу застосувати витримку та видалити будь-які залишки будівлі в цифровій фотолабораторії, що надає зображенню чіткої студійної якості.

Моя мета під час фотографування комахи – якнайкраще представити її у вигідному світлі. Найбільше мені подобається робити камерні портрети, знімки, що відображають поведінку комахи, та знімки всього тіла на чистій і рівній поверхні.


Оснащення камери

Можна розглянути кілька знімків, які я зробив, застосовуючи типові налаштування.

Read more