Home | About | Contact

Вітаємо на веб-сайті про молекулярний асемблер

Original page: http://www.molecularassembler.com/

Robert A. Freitas Jr. (Роберт А. Фрейтас молодший)

© 2003-2008 Robert A. Freitas Jr. All Rights Reserved.

 

Молекулярні нанотехнології дозволяють із молекулярною точністю створювати структури з урахуванням законів фізики. Я в першу чергу зацікавлений у позиційному збиранні, що є детерміністичним процесом, у ході якого компоненти, які використовуються в конструкції, утримуються у визначених позиціях і суворо дотримуються заданих проміжних фізичних шляхів протягом усієї процедури її створення. Програмоване позиційне збирання в молекулярному масштабі – це основний механізм досягнення як значної гнучкості, так і найвищої точності та якості у виробництві. Ось тут можна ознайомитися з першочерговою пропозицією наступного логічного кроку в науково-дослідницькій роботі, тут – із технічною бібліографією дослідження позиційного алмазного механосинтезу, а тут – із першим зареєстрованим патентом на позиційний алмазний механосинтез. Іншою головною умовою молекулярного виробництва є здатність виробляти великі обсяги молекулярно точних структур або збирати більші об’єкти з багатьох молекулярно точних менших об’єктів, що, власне, представляє збирання з масовим паралелізмом. Кінцевим результатом такого процесу розробки буде базовий молекулярний асемблер, що застосовує машинні нанотехнології (наприклад, нанорозмірні прилади, опори, пружини, мотори, кожухи) у виробництві молекулярно точних алмазних структур, виконуючи ряд вказівок, щоб отримати потрібний дизайн.

Разом із Ральфом Меркле я виконав теоретичний аналіз можливих систем молекулярного асемблера. Я є співавтором принаймні двох книжок із технічної тематики, у яких представлені результати цього дослідження. Першу книгу, «Кінематичні самореплікатори», було опубліковано в жовтні 2004 року; її можна було придбати зі значною знижкою перед публікацією безпосередньо у видавництві Landes Bioscience. Другий том, «Алмазні поверхні й алмазний механосинтез», перебуває у процесі написання та має побачити світ у 2007–2008 рр. Третій том, «Засади наномеханічного конструювання», співавтором якого спочатку був Дж. Сторрс Гелл, знаходиться у стадії розробки та може бути випущений у 2009–2010 рр.

Процес нашої науково-дослідницької співпраці, кінцевим результатом якої має бути розробка робочої нанофабрики, описується на веб-сайті «Спільна робота над нанофабрикою».

Our international research collaborations, ultimately leading toward the development of a working nanofactory, are described at the Nanofactory Collaboration website.

 

 

Кінематичні самореплікатори (Landes Bioscience, 2004 р.). Ця книга пропонує загальний огляд об’ємистої літератури, що описує теоретичну та практичну частини дослідження фізичних систем самореплікаторів і самореплікації. Головну увагу приділено машинним системам самореплікаторів. Найважливіше те, що ми зосереджуємося на кінематичних машинних самореплікаторах, системах, у яких самовідтворюються справжні фізичні об’єкти, а не зразки даних. Після короткого спалаху активності у 1950-х і 1980-х роках область проектування систем кінематичної реплікації знову викликала інтерес у 90-х роках, коли було визнано можливість застосування молекулярних нанотехнологій. В 1999 році у цій сфері було відновлено науково-дослідницьку діяльність, оскільки дослідники визнали, що системи реплікації досить прості, щоб можна було проводити експериментальні лабораторні демонстрації робочих пристроїв.

Безкоштовно ознайомитись із текстом в Інтернеті ..... Придбати книгу у твердій обкладинці в Інтернеті ..... Придбати книгу у твердій обкладинці в Інтернеті ..... Придбання з попередньою знижкою безпосередньо у видавництві Landes Bioscience ..... Переклад розділу 1 німецькою (HTML)

 

Read more